Іван забув про власне весілля, бо знайшов якусь стару книжку і переписував із неї рідкісного вірша. Бібліоманія, якою страждав Франко, мало не поставила під загрозу шлюб письменника.
Франко любив не раз. Почуттю кохання присвячена збірка «Зів’яле листя».
Під час весільної церемонії з Ольгою Хоруживською нареченого довго не було. Іван забув про весілля, бо знайшов стару книжку й переписував із неї рідкісного вірша.
Їхній шлюб був концептуальним, бо вони з’єднали дві половини України – Галичину та Наддніпрянщину. Весілля відбулося в Києві, і чи не всі тости були «За соборну Україну».
Іван Франко прожив неповних 60 років, з них понад 40 віддав активній творчій діяльності. 40 років – 6000 творів. Це означає, що кожних 2 дні з-під пера письменника виходив новий твір.
Франко знав 19 мов.
Франко носив вишиванки і в будні, і у свята. Він був першим чоловіком, який одягнув вишиту сорочку з класичним європейським костюмом, започаткувавши нову моду.
За молодості він пережив кілька тюремних ув’язнень – він системно переохолоджувався. Його паралізовані руки з 1908 року – це наслідок цього.
Мав секретарів, які йому допомагали писати.
Помер самотній у своєму домі. Перед Першою світовою війною його донька поїхала до Києва до родичів і опинилася по той бік лінії фронту, дружину госпіталізували в психіатричну лікарню. Сини Петро й Тарас – на війні, а Андрій помер перед війною. Незрозуміло, як Франко давав собі раду сам у хаті з паралізованими руками. Інколи були люди, які йому допомагали, але не завжди.
Франко не втрачав віри, працював до останнього, зберігав бажання жити, чекав весни. Був номінований на Нобелівську премію, але завадила смерть. Він не досягнув 60-річного віку, і можна тільки здогадуватися, скільки ще він зміг би зробити.